Aktualności

V Warmiński Turniej w Dwuboju Pożarniczym

17 września w Olsztynie w Kortowie odbył się V Warmiński Turniej w Dwuboju Pożarniczym. Zawodnicy rywalizowali na stadionie Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego oraz na wspinalni Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie. Już od samego początku było można wyczuć ostrą walkę o lokaty oczywiście wszystko w duchu fair play.

czytaj więcej >

"Godni Naśladowania"

Dzisiejsza gala „Godni Naśladowania” po raz kolejny wyłoniła najlepsze inicjatywy społeczne w Regionie. Cieszy mnie fakt, że z roku na rok rośnie ilość zgłoszeń do konkursu. Świadczy to tylko, jak wiele osób i organizacji angażuje się w działalność na rzecz mieszkańców Regionu. Nagrodzonym, jak i wszystkim nominowanym serdecznie gratuluję. To Państwo sprawiają, że świat staje się lepszym miejscem dla ludzi Emotikon smile

czytaj więcej >

Konferencja „Modernizacja szkolnictwa zawodowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020”.

Nauczanie powinno być dopasowane do rynku pracy, a przez to bardziej efektywne. Priorytetem w szkołach zawodowych powinno być kształcenie młodych fachowców pod konkretne zapotrzebowanie pracodawcy. Ważne jest aby uczeń wiedzę teoretyczną zdobywał w szkole, a praktyczną u pracodawcy. O tym wszystkim rozmawialiśmy podczas konferencji „Modernizacja szkolnictwa zawodowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020”.  Poruszyliśmy także tematy dotyczące szans na rozwój kształcenia zawodowego i ustawicznego, o spójności z inteligentnymi specjalizacjami jako warunkami koniecznymi w rozwoju szkolnictwa zawodowego i o koncepcjach wsparcia tego szkolnictwa. 

czytaj więcej >

V Grunwaldzki Turniej Rycerski

Choć do kalendarzowej jesieni jeszcze trochę nam brakuje, to pod grunwaldem już możemy poczuć jej klimat. Turniej „Jesień Średniowiecza” organizowany przez Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku przeniesie nas w średniowieczne klimaty walk rycerskich. Początek w sobotę 19 września o godzinie 10:00. Do zobaczenia na miejscu!

czytaj więcej >

Miliony euro na szkolnictwo zawodowe

Wczoraj w Ostródzie uczestniczyłam w konferencji „Modernizacja szkolnictwa zawodowego w ramach RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020”. Nasze województwo w nowej perspektywie ma zagwarantowane prawie 60 milionów euro na zmiany w kształceniu zawodowym. O środki będą mogły ubiegać przede wszystkim szkoły, które we współpracy z przedsiębiorcami będą kierować swoich uczniów na staże. Zachęcam do aplikowania!

http://portal.warmia.mazury.pl/…/5464-prawie-60-mln-euro-na…

czytaj więcej >

Rozwój turystyki w województwie warmińsko-mazurskim

Turystyka jest niezwykle istotnym elementem gospodarki naszego regionu. Wpływa na wzrost dochodów, jednocześnie będąc powiązaną z wieloma innymi dziedzinami życia. Jej rozwój to nie tylko liczba odwiedzających region turystów, to generowanie nowych, atrakcyjnych możliwości gospodarczych, społecznych, kulturalnych i marketingowych. To nowe miejsca pracy w branży zarówno turystycznej, jak również okołoturystycznej. 

czytaj więcej >

70 rocznica wyzwolenia niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych

70 rocznica wyzwolenia niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych była okazją, aby oddać cześć wszystkim ofiarom zbrodniczego nazistowskiego systemu. Wspominając pamiętamy do czego prowadzi pogarda dla życia ludzkiego i chora nienawiść. Nasza wyobraźnia nadal tego nie ogarnia, tak jak nie ogarniała tego wyobraźnia ówczesnych ludzi. Tamten tragiczny czas już nigdy się nie cofnie, będzie zawsze w naszej pamięci, po to by nigdy więcej się nie powtórzył.

czytaj więcej >

Uroczysta Gala "Olsztyniacy 1945"

Uroczysta gala „Olsztyniacy 1945” zorganizowana Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie była wspaniałą okazja do uhonorowania wszystkich, którzy wraz z końcem II wojny światowej związali swoje życie z Olsztynem. 

czytaj więcej >

Otwarcie sezonu motocyklowego 2015

Początek wiosny, to również początek sezonu motocyklowego. Nie inaczej jest w tym roku, jednak tym razem policyjni motocykliści postanowili to wydarzenie uczcić w wyjątkowy sposób. Na Polach Grunwaldu współcześni rycerze na stalowych rumakach zainaugurowali rozpoczęcie sezonu dla jednośladów. Podczas spotkania zaproszeni uczestnicy przypomnieli o najważniejszych zasadach obowiązujących na drodze, ostrzegli przed czyhającymi na motocyklistów zagrożeniami oraz pokazali, jak postępować z motocyklistą który uległ wypadkowi drogowemu.

czytaj więcej >

75 rocznica drugiej wywózki polskich rodzin na Sybir

13 kwietnia 2015 roku minęła 75 rocznica drugiej masowej deportacji Polaków na Sybir. Mimo upływu czasu ta historia pozostaje wciąż żywa. Dlatego ważne jest, by ją poznali młodsi wiekiem, zrozumieli dzieje Ojczyzny i losy przodków. By wiedzieli, że „Syberia” to nie tylko miejsce na kuli ziemskiej, ale również miejsce doświadczeń zbiorowych, gdzie osobiście doznane cierpienie splatało się z cierpieniem narodowym.

czytaj więcej >

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa ma istotne znaczenie w naszej kulturze. Jest przejawem szacunku do tradycji i najwyższych wartości dawnych zwyczajów: miłości do życia, odrodzenia, więzi teraźniejszości z przeszłością. 

czytaj więcej >

Wirtualny spacer po Olsztynie

Zapraszam Państwa na wirtualny spacer po Olsztynie, stolicy Warmii i Mazur - Krainy Tysiąca Jezior.

czytaj więcej >

"O czym gadają dachówki"

"O czym gadają dachówki" - pod taki tytułem odbyła się aukcja charytatywna w Galerii BWA w Olsztynie.

czytaj więcej >

Seweryn Pieniężny - prawdziwy bohater czasów minionych

Dziś mija 125. rocznica urodzin Seweryn Pieniężnego juniora, działacza społecznego i oświatowego, wydawcy i redaktora przedwojennej „Gazety Olsztyńskiej”, Patrona dziennikarzy Warmii i Mazur, ale przede wszystkim wielkiego patrioty.

czytaj więcej >

XII Ogólnopolski Konkurs na Reportaż Radiowy Pogranicze

Współcześnie mieszkańcy Warmii i Mazur to swoisty tygiel kultur, tradycji i wyznań, dlatego to od nas zależy czy zachowamy pamięć, uratujemy bogactwo barwnej choć często skomplikowanej przeszłości i uczynimy z niej wartość.

czytaj więcej >

O trasach rowerowych w Polsce Wschodniej

Jak już wcześniej informowałam, w obecnej kadencji mam m.in. przyjemność kontynuować projekt „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”, który prowadzony jest w naszym województwie.

czytaj więcej >

Bożonarodzeniowa opera w olsztyńskiej filharmonii

Świątecznie się już zrobiło w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej – artyści do 12 grudnia zapraszają na bożonarodzeniowy spektakl dla dzieci „Amahl i nocni goście”, przygotowany wspólnie z Teatrem im. Stefana Jaracza.

Amahl i nocni gościeto opowieść o kalekim chłopcu-pasterzu, chodzącym o kulach, żyjącym z matką-wdową w nędzy, w małej chatce, do której pewnej nocy zastukają Trzej Królowie, wędrujący za gwiazdą zwiastującą narodziny Dzieciątka.

czytaj więcej >

Życie miasta to nie tylko inwestycje

Praca na rzecz rozwoju miasta to nie tylko nowe ulice, obwodnica i tramwaje - to także obszary trudne, związane z ubóstwem, uzależnieniami czy wykluczeniem społecznym. O nich też nie możemy zapominać.

Zapraszam do lektury wywiadu.

czytaj więcej >

Mój program dla Olsztyna

Olsztyn musi zapewnić pracę Mieszkańcom, miejsca w przedszkolach i żłobkach, tańszą i szybszą komunikację miejską. Co jeszcze?

Zapraszam do zapoznania się ze skróconym programem wyborczym.

czytaj więcej >

Wehikuł Czasu na olsztyńskim zamku (galeria zdjęć)

Podczas czwartkowego spotkania wspólnie z zaproszonymi gośćmi (dr. Waldemarem Tomaszewskim i dr. Jackiem Poniedziałkiem z UWM) próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie „Co z tą Unią, co było przed i co będzie po?”.

10 lat po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej widać wyraźnie jak kraj zmienił się od 2004 roku – zmiany te nie byłyby możliwe bez unijnego wsparcia.
 

czytaj więcej >

Jak zmienił się region w ciągu ostatnich 10 lat?

Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy konkursu "Warmia Mazury - 10 lat zmian w regionie". Laureatów poznaliśmy dzisiaj, 29 października podczas uroczystości w Domu Mendelsohna w Olsztynie.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.
 

czytaj więcej >

Rozmowy z panią minister o zmianach w edukacji

Spotkanie z panią minister edukacji narodowej było okazją nie tylko do rozmów o zbliżających się wyborach samorządowych, ale i o planowanych zmianach w szkołach.

Nic więc dziwnego, że spotkania w Olsztynie i Ełku spotkały się dużą popularnością wśród dyrektorów i nauczycieli ze szkół.

czytaj więcej >

Spotkanie z Romanem Koseckim (galeria zdjęć)

W Olsztyńskiej Szkole Wyższej gościł Roman Kosecki - wiceprezes PZPN ds. szkolenia, poseł, a przed laty znakomity piłkarz.

Otrzymana podczas spotkania piłka - symbol wsparcia dla mojego programu budowania polityki promocji sportu i piłki nożnej w Olsztynie – zostanie wylicytowana podczas kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

czytaj więcej >

Prof. dr hab. Danuty Hübner: Zachęcam do oddania głosu na Annę Wasilewską

 
Wsparcie takich osób jak Pani Prof. dr hab. Danuta Hübner to dla mnie prawdziwy zaszczyt - dlatego z dumą i dużą radością mogę Państwu zaprezentować list popierający od Pani Profesor:
 
Moje dotychczasowe kontakty z Panią Anną Wasilewską pokazały mi, że dysponuje ona wszelkimi potrzebnymi kompetencjami, by poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi wyzwaniami. Cechują ją również umiejętności kontaktu i porozumienia z ludźmi. Potrafi z szacunkiem i zrozumieniem odpowiadać na potrzeby otoczenia. W ostatnich latach, podczas wytężonej pracy na rzecz społeczności Warmii i Mazur, Anna Wasilewska pokazała, że w konsekwentnie dąży do celu, co przynosi wydatne efekty – dla regionu, dla miasta i – co najważniejsze – dla Mieszkańców. Jej doświadczenie w zarządzie województwa z pewnością pozwoli na efektywną pracę na rzecz rozwoju Olsztyna.

czytaj więcej >

Anna Wasilewska pierwszą oficjalną kandydatką na stanowisko prezydenta miasta

Kolejny krok na drodze do zbliżających się wyborów samorządowych - KW Platforma Obywatelska RP 14 października jako pierwszy zarejestrował swojego kandydata na stanowisko prezydenta miasta.

Aby zarejestrować do 17 października kandydata komitety wyborcze muszą zarejestrować listy z kandydatami do Rady Miasta w co najmniej połowie okręgów wyborczych.

czytaj więcej >

Marsz Różowej Wstążki

Rak piersi to nie wyrok, po walce z chorobą nadal można cieszyć się życiem - przekonywały uczestniczki Marszu Różowej Wstążki, w którym wzięłam udział w miniony weekend.

O konieczności profilaktyki, częstych badań kontrolnych i wizyt u lekarza nie trzeba na pewno nikogo długo przekonywać, ale także liczne i głośne akcje informacyjne na pewno nie pójdą na marne. Mam nadzieję, że tak samo będzie z Marszem Różowej Wstążki, który w miniony weekend odbył się w Olsztynie i któremu przyświecało szczytne hasło ,,Kocham Cię życie". 

czytaj więcej >

Dzień Edukacji Narodowej

Już w piątek, 10 października w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim podziękowaliśmy nauczycielom i pracownikom oświaty z naszego regionu.

W miłej uroczystości towarzyszył nam pochodzący z Mrągowa Wojciech Malajkat - znany aktor, reżyser, profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

czytaj więcej >

Rozmowy o warmińsko-mazurskim w sporcie

Dzisiejszą konferencję „Sport powszechny w województwie warmińsko-mazurskim” rozpoczęliśmy od spotkania z dziennikarzami i konferencji prasowej. Samorząd województwa podczas spotkania wspierała Monika Chabior z Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej.

Spotkanie było okazją do podsumowania zrealizowanych już zadań - takich jak budowa Orlików czy upowszechniania sportu - oraz do określenia planów na przyszłość. Rozmawialiśmy m.in. o wykorzystaniu Orlików oraz o zaangażowaniu samorządów lokalnych w promocję sportu wśród mieszkańców naszego województwa.

czytaj więcej >

Kolejna inauguracja roku akademickiego w Olsztynie

Uroczystość Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Olsztynie odbyła się w sobotę, 4 października.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

czytaj więcej >

Spotkanie z mistrzynią świata w żeglarstwie (galeria zdjęć)

Moim gościem była dzisiaj Agata Barwińska - żeglarka Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Iławie, złota medalistka mistrzostw świata do lat 21 w klasie laser radial.

Agata wraz z trenerem Wojciechem Januszem opowiedzieli nie tylko o zawodach we Francji, ale i o swoich najbliższych sportowych planach.

czytaj więcej >

 < 1 2 3 4 5 >  »