Aktualności

Jubileusz XX-lecia oraz inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie

Dziś swój Jubileusz XX-lecia oraz inaugurację roku akademickiego 2015/2016 obchodził Uniwersytet Trzeciego Wieku w Olsztynie. Z tej okazji wszystkim pracownikom i słuchaczom olsztyńskiego UTW życzę wiele satysfakcji z zdobywanej wiedzy, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz oczywiście jak najwięcej zdrowia, by jak najmniej opuszczać zajęcia Emotikon wink Swoim zapałem zmieniają Państwo świat na lepszy!

czytaj więcej >

Jubileusz 20-lecia Polsko-Niemieckiego Centrum Młodzieży Europejskiej w Olsztynie

Polsko-Niemieckie Centrum Młodzieży Europejskiej w Olsztynie świętowało jubileusz 20-lecia. Były to dwie dekady pełne pracy na rzecz organizacji spotkań i wymiany młodzieży polsko-niemieckiej, integracji na forum kulturowym, sportowym i ekonomicznym. Gratuluję, oby tak dalej!

czytaj więcej >

50-lecie Towarzystwa Miłośników Olsztyna

Towarzystwo Miłośników Olsztyna zrodziło się z miłości do Olsztyna. To przywiązanie stało się inspiracją i zachetą do pracy organizacyjnej dla dobra i rozwoju naszego miasta, w którym żyjemy, pracujemy i które pragnęlibyśmy widzieć z każdym rokiem coraz piękniejszym. Dziś obchodziliśmy jubilesz 50-lecia tego wspaniałego stowarzyszenia!

czytaj więcej >

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Barczewie - Inauguracja

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Barczewie wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego otwiera po raz kolejny swoje sale wykładowe. Prawie setka osób zgłosiła swoją chęć uczestnictwa w wykładach! Niech ta ilość słuchaczy będzie dla nas najlepszym przykładem, że każdemu okresowi naszego życia można nadać jeszcze większy sens. Jest to zależne tylko od nas, od naszego zapału i naszych chęci. Powodzenia 

 

czytaj więcej >

Inauguracja roku akademickiego Akademii Trzeciego Wieku

Inauguracja roku akademickiego Akademii Trzeciego Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury zgromadziła tłumy słuchaczek i słuchaczy. Bardzo cieszy mnie fakt, że tyle osób w wieku "zaawansowanej młodości" cały czas zaspokaja swój głód wiedzy Emotikon smile Gratuluję i życzę powodzenia w nowym roku!

czytaj więcej >

XII Regionalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych Olsztyn 2015

Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego była dziś miejscem rozpoczęcia XII Regionalnego Dnia Treningowego Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych Olsztyn 2015. Jak każde zawody organizowane przez Olimpiady Specjalne ropoczęto uroczystym otwarciem z prezentacją flagi, odegraniem hymnu stowarzyszenia i złożeniem przysięgi zawodników. Natomiast później było już tylko mnóstwo śmiechu i radości podczas zmagań.

czytaj więcej >

Unijne Wsparcie dla Warmii i Mazur - rozmowa w Gazecie Olsztyńskiej

W RPO na lata 2014-2020 do naszego regionu trafi o 300 mln euro więcej niż w poprzedniej perspektywie finansowej. Polecam rozmowę w Gazecie Olsztyńskiej.

http://gazetaolsztynska.pl/304794,Unijne-wsparcie-dla-Warmii-i-Mazur.html#axzz3nhJng1QU

 

czytaj więcej >

Inauguracja roku akademickiego w Olsztyńskiej Szkole Wyższej

W obecnym świecie największym kapitałem jest wiedza i rzetelne wykształcenie. Tak jest w Olsztyńskiej Szkole Wyższej gdzie na pierwszym miejscu oprócz edukacji zawsze jest dobro studentów, dlatego dziś podczas inauguracji roku akademickiego OSW z optymizmem patrzyłam w przyszłość tej placówki. Wierzę, że ten rok akademicki, zapiszę się w kartach historii uczelni, jako jeszcze lepszy od poprzednich. Powodzenia!

czytaj więcej >

Debata na temat inwestycji 25-lecia, które zmieniły nasz region. Zapraszam do oglądania

W Olsztyńskiej TV odbyła się debata na temat inwestycji 25-lecia, które zmieniły nasz region. Zapraszam do oglądania.

 

czytaj więcej >

XV Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej

Około 250 artystów z Ukrainy, Litwy i Polski gościło w sobotę i niedzielę na Mazurach. W cerkwiach i kościołach w siedmiu miejscowościach odbywały się XV Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej. Tak duża impreza wymaga zaangażowania wielu osób, ale też bez wsparcia wielu instytucji publicznych – państwowych i samorządowych – jej przeprowadzenie nie byłoby możliwe, dlatego Zarząd Województwa zawsze pomaga w organizacji takich festiwali.

czytaj więcej >

Impreza rekreacyjno-sportowa z cyklu „Akcja - rekreacja”

Impreza rekreacyjno-sportowa z cyklu „Akcja - rekreacja”, która odbyła się w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel idealnie wpisała się we wczorajszy Narodowy Dzień Sportu. Głównymi punktami tego wydarzenia były marsze, wycieczki rowerowe, marsze nordic walking i bieganie. Jednak na miejscu byli także przedstawiciele sportów walki, kolarze szosowi i górscy, triatloniści, rugbyści oraz kajakarze. Podsumowując, każdy kto przyszedł znalazł coś dla siebie, ja również Emotikon smile

czytaj więcej >

Spotkanie konsorcjum POLFAR

W Centrum Edukacji Technologicznej „Stara Kotłownia" w Kortowie odbyło się dziś spotkanie Konsorcjum POLFAR, podczas, którego nastąpiło uroczyste podpisanie kontraktu na wstąpienie polskich stacji LOFAR do the Interanational LOFAR Telescope (ILT). Porozumienie podpisał JM Rektor UWM prof. dr hab. Ryszard Górecki, dr René Vermeulen – dyrektor International LOFAR Telescope oraz dyrektor Radio Observatory of ASTRON, Holandia.Trzy nowopowstałe polskie stacje - w Bałdach – UWM w Olsztynie, Borówcu – CBK PAN w Warszawie oraz Łazach – UJ w Krakowie stały się ostatnim elementem europejskiego interferometru radiowego LOFAR.

czytaj więcej >

I Plener Malarski "Mazurskie Pojezierze"

I Plener Malarski "Mazurskie Pojezierze" okazał się sukcesem! Wspaniali artyści stworzyli przepiękne dzieła. Słowa uzniania należą się twórcom i orgazniatorom - inspiratorowi Panu - Januszowi Wierzyńskiemu oraz mecenatom i opiekunom tej inicjatywy - Państwu Joannie i Tomaszowi Durkiewiczom, Gratuluję! Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje Emotikon smile

czytaj więcej >

Inauguracja Roku Akademickiego Wydziału Nauki o Żywności

Początek października jak co roku rozpoczyna kolejny rok akademicki. Nie inaczej jest na Wydziale Nauki o Żywności UWM, który jest ważnym ośrodkiem inspirującym młodych ludzi, jednocześnie stwarzającym szanse samodoskonalenia pod kierunkiem wykładowców posiadających znaczący dorobek naukowy. Powodzenia!

czytaj więcej >

Wykład "Okruchy Mazurskie"

Wykład z cyklu Kościół Luterański na Mazurach i Warmii, Pana Erwina Kruka pt. "Okruchy Mazurskie", pozwolił nam "przenieść się w czasie", aby jeszcze lepiej zapoznać się z tym ciekawym tematem Emotikon smile

czytaj więcej >

X Sesja Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Na X Sesji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego poruszaliśmy tematy dotyczące między innymi: analizy sytuacji na rynku pracy w naszym województwie w pierwszym półroczu 2015 roku, kryteriów podziału środków funduszu pracy dla samorządów powiatowych oraz programu rozwoju bazy sportowej województwa.

czytaj więcej >

Piosenka "Olsztyn Kocham"

Wypiękniał nam w ostatnich latach Olsztyn. Doskonale widać to w najnowszej odsłonie kultowej już piosenki o Olsztynie "Olsztyn Kocham" Czerwonego Tulipana.

https://www.youtube.com/watch?v=iigYSPGMrV0

czytaj więcej >

Konferencja „Jak skutecznie wpierać dobre praktyki w zakresie aktywizacji zawodowej osób w wieku 50+”

W Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja „Jak skutecznie wpierać dobre praktyki w zakresie aktywizacji zawodowej osób w wieku 50+”. Jest to bardzo ważna kwestia dla kondycji polskiej gospodarki, rynku pracy, a także finansów publicznych. Dlatego działania na rzecz osób 50+, to zadanie priorytetowe w polityce regionu, jak i całego Państwa.

czytaj więcej >

Odznaczenie Adama Sierzputowskiego

Miałam wielką przyjemnośc uczestniczyć w ceremonii odznaczenia Krzyżem Zasługi Republiki Federalnej Niemiec pierwszego Starosty olsztyńskiego Pana Adama Sierzputowskiego. Ten wspaniały samorządowiec był głównym inspiratorem nawiązania współpracy pomiędzy powiatem olsztyńskim a powiatem Osnabrück. Dziś ciężko nazwać tą relację współpracą, gdyż przez lata jej trwania we wszelkich możliwych aspektach przerodziła się w prawdziwą przyjaźń między naszymi regionami. Gratuluję Panie Adamie!

czytaj więcej >

25-lecie Chóru Cantabile

Koncert z okazji 25-lecia Chóru Dziewczęcego "Cantabile" pod dyrekcją Pani Agaty Wilińskiej przeniósł wszystkich słuchaczy w zaczarowany świat śpiewu chóralnego Emotikon smile Serdecznie gratuluję Jubileuszu, dziękuję za niesamowite doznania muzyczne i życzę dalszych wspaniałych dokonań.

czytaj więcej >

XIII Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

Liczne pokazy, konkursy, gry logiczne, wystawy, spotkania z ciekawymi ludźmi. a wszystko to w ramach tegorocznych XIII Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki, które rozpoczęły się dzisiaj w Kortowie w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM i potrwają do 25 września. A swoją drogą miny maluchów odkrywających jak "funkcjonuje świat" - bezcenne Emotikon smile

czytaj więcej >

Wywiad w Gazecie Olsztyńskiej

Zawsze wszystko można zrobić lepiej. Nie mówię tego w kategoriach krytyki kogokolwiek, ale silne lobby w Parlamencie jest potrzebne naszemu regionowi.Zapraszam do przeczytania rozmowy w dzisiejszej Gazecie Olsztyńskiej

czytaj więcej >

XXVII Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Dzisiejsze Posiedzenie XXVII Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

 
 

 

czytaj więcej >

Dożynki Wojewódzkie

O kończącym się sezonie w rolnictwie powiedziano już wiele. Głównie w kontekście tego jak był zły. Jednak plony, które można było zobaczyć w czasie olsztyneckich dożynek pokazały, że mimo trudności rolnicy znów zdali egzamin.

czytaj więcej >

Obchody Dnia Służby Celnej

Olsztyn był tego rocznym miejscem centralnych obchodów Dnia Służby Celnej. Była to doskonała okazja do tego, aby przekonać się jak ważną pracę wykonują osoby na co dzień strzegące naszych granic.

czytaj więcej >

Zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody - Derc 2015

Stajnia Elf w Dercu gościła zawody Małej Ligi w skokach przez przeszkody. To wspaniałe przedsięwzięcie, które za każdym razem przyciąga coraz więcej widzów, jak i startujących! Gratuluję wszystkim uczestnikom.

czytaj więcej >

70-lecie II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie

Jubileusz 70-lecia świętowało II Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie, był okazją do wspomnień, wzruszeń i uśmiechu, ale także odświeżania starych i nawiązania nowych kontaktów.

czytaj więcej >

Przedstawienie kandydatów PO do Parlamentu

Po zwycięstwo w nadchodzących wyborach idziemy z programem „Polska Przyszłości”. W czasie uroczystej prezentacji w Olsztynie towarzyszyła nam kamera TVP.

czytaj więcej >

65-lecie Naczelnej Organizacji Technicznej w Olsztynie

65-lecie Naczelnej Organizacji Technicznej w Olsztynie było okazją do wyrażenia szacunku dla wszystkich osób, które przez lata swoim talentem, poświęceniem oraz twórczą pracą budowały prestiż tej instytucji. Gratuluję i życzę kolejnych równie pięknych Jubileuszy.

czytaj więcej >

Obchody Dnia Sybiraka

17 września to data szczególna w historii naszej Ojczyzny. Obchodzimy ten dzień z szacunkiem, aby oddać hołd obrońcom naszego narodu, jak i wszystkim rodakom, którzy doświadczyli cierpień związanych z II wojną światową. W szczególności zaś tym, którzy zostali masowo deportowani na Sybir. Gratuluję wspaniałej Akademii z okazji Dnia Sybiraka całemu Gimnazjum nr 12 w Olsztynie, dzięki Wam kolejne pokolenia będą pamiętały o determinacji z jaką naród Polski walczył o wolność i demokrację. W drugiej części obchodów złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze pod Pomnikiem Pamięci Zesłańców Syberyjskich.

czytaj więcej >

 < 1 2 3 4 >  »