Nowa Solidarność z Rafałem Trzaskowskim

Strona główna -> Aktualności -> Nowa Solidarność z Rafałem Trzaskowskim

Nowa Solidarność z Rafałem Trzaskowskim

Budowanie nowej wspólnoty - łączenie, łagodzenie, działanie wszędzie tam, gdzie dotąd panowało wykluczenie, dyskryminacja czy lekceważenie potrzeb. Tak mozna podumować program wyborczy Rafała Trzaskowskiego.

Na naszych oczach zmienił się świat. Koronawirus postawił ludzkość w stan kryzysu, jakiego dotąd nie doświadczyliśmy. Obnażył wiele słabości i nieprawidłowości, ale i pokazał, gdzie jest siła - w zwykłych ludziach, rodzinie, sąsiadach, organizacjach pozarządowych, samorządach, słowiem - małych, lokalnych wspólnotach. 

Nowa Solidarność, budowanie nowej wspólnoty to punkt wyjścia programu Rafała Trzaskowskiego. Programu, który obejmuje kluczowe dla Polek i Polaków problemy, sprawy, którymi dziś żyjemy, i wyzwania, z którymi sie mierzymy. Te wyzwania to rozpoczynający się kryzys gospodarczy, ochrona zdrowia i edukacja. 

Solidarności i empatii społeczeństwa wymaga przebudowa rzeczywistości tak, aby każdy mógł się czuć w Polsce bezpiecznie i miał równe szanse na rozwój. Rafał Trzaskowski proponuje nową umowę społeczną w duchu "covidowego pospolitego ruszenia". Tylko tak wielki, wspólny wysiłek może odmienić, czy wręcz uchronic od rozpadu/unicestwienia naszą społeczność, środowisko, w którym żyjemy, oraz kulturę, którą tworzymy.

W swoim programie Rafał Trzaskowski przedstawia wizję Polski jako państwa dobrego prawa i prawdziwej sprawiedliwości, państwa o silnej pozycji na arenie europejskiej, żyjącego w zgodzie i współpracującego z sąsiadami. Państwa bezpiecznego. Poważanego członka wspólnoty europejskiej.  

W podsumowaniu czytamy: Od wielu moich rywali odróżnia mnie połączenie doświadczenia pracy w samorządzie, doświadczenia rządowego i europejskiego. Rozumiem zarówno Europę i świat, jak i Polskę oraz jej lokalne społeczności. Mam wsparcie naszych najważniejszych partnerów z zagranicy oraz doświadczenie współpracy z nimi, ale też wnoszę doświadczenie pracy z małymi, lokalnymi fundacjami i stowarzyszeniami.

To jest ważne - doświadczenie w pracy na różnych szczeblach polityki, z małymi i dużymi instytucjami i organizacjami to najlepsze możliwe kwalifikacje, by zminić wszystko to, co wymaga zmiany.

Szczegóły w programie wyborczym Rafała Trzaskowskiego!