Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      20 września obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To święto ustanowione przez Sejm RP w celu podkreślenia wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka.

      W  Olsztynie spotkaliśmy się  z  przedszkolakami, ich  rodzicami  przedstawicielami  Uniwersytetu  Nowoczesnego  Obywatela - to organizacja  pozarządowa,  która  angażuje  się   w   programy  edukacyjne  pochodzące    z kampanii społecznych Narodowego Banku Polskiego, Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Zdrowia.

      W czasie wspólnych spotkań dzieci poznają otaczający świat, odkrywają jego tajemnice, poznają prawa i obowiązki, uczą się jak być dobrym przedszkolakiem, a w przyszłości dobrym człowiekiem. Uczą  się  szacunku  do  ludzi, do obowiązków  wynikających  z  życia  w społeczeństwie   i odpowiedzialności za swoją przyszłość. Te działania prowadzone są na rzecz edukacji dzieci jako przyszłych obywateli nowoczesnego społeczeństwa naszego kraju.

      Było święto, były prezenty, musiały być życzenia. Przedszkolakom życzę dalszych przygód w gronie przyjaciół i kochającej rodziny. Niech wszyscy pomogą naszym najmłodszym w realizacji marzeń, rozwijaniu talentów oraz wskażą drogę do twórczego i bezpiecznego rozwoju.