Czy oni są godni reprezentować majestat Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej?

Strona główna -> Aktualności -> Czy oni są godni reprezentować majestat Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej?

Czy oni są godni reprezentować majestat Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej?

Proces upolitycznienia i degradacji prestiżu Trybunału Konstytucyjnego postępuje. PiS proponuje, by wśród sędziów badających zgodnośc stanowionego prawa z Konstytucją znaleźli się skompromitowani politycy, którzy nie dostali się do Sejmu. Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz - czy oni są godni reprezentować majestat Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej? Wegług mnie - zdecydowanie NIE!

Stanisław Piotrowicz to twarz dewastowania polskich sądów, ale też osoba, która broniła księdza pedofila z Tylawy. Piotrowicz za służenie władzy komunistycznej w stanie wojennym dostał medal. Dzisiaj za służenie PiS-owi, za niszczenie polskiego sądownictwa ma dostać stanowisko w Trybunale Konstytucyjnym. To symboliczne.

Krystyna Pawłowicz to najbardziej skompromitowana posłanka kończącej się kadencji Sejmu. Symbol buty i arogancji. Zachowań tak niekulturalnych, że aż trudno uwieżyć, że miały miejsce.

Natomiast Elżbieta Chojna-Duch zeznając przed komisją śledczą ds. VAT pomagała PiS-owi dowieść nieprawdziwe teorie dotyczące kwestii VAT.

Władza PiS ciągnie polską demokrację na dno. Żaden aktywnie działający polityk nie powinien bezpośrednio z ław poselskich trafiać do Trybunału Konstytucyjnego. Jeżeli do Trybunału Konstytucyjnego trafią takie osoby, to jego autorytet zostanie ostatecznie pogrzebany.