Aktualności

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2017 roku Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela zorganizował spotkanie z okazji OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRAW DZIECKA.

czytaj więcej >

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      20 września obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To święto ustanowione przez Sejm RP w celu podkreślenia wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka.

czytaj więcej >

Dożynki Wojewódzkie 2017

      Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt polskiej wsi, coroczne radosne święto jej mieszkańców i rolników.

czytaj więcej >

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

     Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2017/2018 składam Dyrektorom, Nauczycielom, Wychowawcom, Pracownikom szkół i placówek oświatowych życzenia twórczej, dającej satysfakcję pracy na rzecz nauczania  i wychowania młodego pokolenia.

czytaj więcej >

Koniec roku szkolnego 2016/2017

Mija rok szkolny 2016/2017, rok wytężonej pracy całej Społeczności Szkolnej.

czytaj więcej >

"27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego"

Z okazji Dnia Samorządowca pragnę złożyć serdeczne życzenia wójtom, burmistrzom, starostom, prezydentom miasta, radnym i wszystkim pracownikom samorządów.

czytaj więcej >

# wzywamydodebaty

Platforma Obywatelska zaprasza do debaty z politykami PiS.

czytaj więcej >

Czy będzie ogólnokrajowe referendum w sprawie reformy edukacji?

20 kwietnia 2017 roku ponad 910,5 tys. podpisów zebrano pod obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji.

czytaj więcej >

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy
 

czytaj więcej >

Pamiętamy

#10 kwietnia to bolesna rocznica.

czytaj więcej >

Niedziela Palmowa

Jeżeli Niedziela Palmowa to tylko w Rozogach. Na Warmii i Mazurach jest to jedyna gmina gdzie palmy są wyjątkowe.

czytaj więcej >

Program #PoProstuPolska

Telewizja Regionalna Retv

czytaj więcej >

100. rocznica śmierci Ludwika Zamenhofa


7 kwietnia 2017 Sejm RP przyjął przez aklamację Uchwałę w sprawie uczczenia pamięci Ludwika Zamenhofa w 100. rocznicę śmierci.

czytaj więcej >

Plan Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego stał się faktem....

6 kwietnia 2017 NSA uchylił postanowienia WSA w Warszawie wstrzymujące połączenie Muzeum II Wojny Światowej oraz Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia w tej sprawie.

czytaj więcej >

Kolejna rocznica śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia 2017 odbył się Koncert Papieski w rocznicę śmierci Jana Pawła II - Bazylika Św. Jakuba w Olsztynie.

czytaj więcej >

Koniec realnego sądownictwa

System sądownictwa potrzebuje zmiany i ulepszenia. Ustawa, którą przygotowuje PiS jest jasna - upolitycznić Krajową Radę Sądownictwa. 
 

czytaj więcej >

Traktaty Rzymskie

Zbliżająca się 60. rocznica podpisania Traktatów Rzymskich to bardzo ważny moment,  w którym  zaczyna się debata o przyszłości Europy.  Kraje europejskie i Polacy oczekują na pozytywny przekaz ze strony rządu PiS.

czytaj więcej >

Wielki dzień dla Polski!

Donald Tusk ponownie został wybrany na kolejną kadencję na szefa Rady Europejskiej. Jest to wielki dzień dla Polski i Europy. To pokazuje, że jako Polacy zdajemy egzamin w Europie. Jesteśmy integralną częścią Unii Europejskiej.

czytaj więcej >

Sądy zależne od PiS

Rząd PiS przygotowuje zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa, gdzie mają powstać dwie izby oraz wygaszanie po 30 dniach od wejścia w życie nowej ustawy, kadencji jej członków - sędziów.

czytaj więcej >

Minister Gliński likwiduje BARDZO MŁODĄ KULTURĘ.

Program "Bardzo Młoda Kultura" był do tej pory jednym z najważniejszych programów realizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej >

Czy Polska jest bezpieczna....?

Kiedy świat zastanawia się nad relacjami Stanów Zjednoczonych z Europą, polski minister obrony narodowej podczas konferencji dotyczącej bezpieczeństwa w Monachium sformułował tezę definiującą katastrofę smoleńską jako jeden z gestów agresji rosyjskiej, obok ataku na Gruzję i wojny na Ukrainie.

czytaj więcej >

Sytuacja Polski na arenie międzynarodowej.

Głos Polski musi być słyszalny w Europie. Rok 2016 dla polskiej dyplomacji to rok zmarnowany.

 

czytaj więcej >

Wzrost PKB w 2016 roku przyhamował

"Strategia zrównoważonego rozwoju ministra Mateusza Morawieckiego okazała się ograniczeniem rozwoju Polski. Według GUS z planowanych 3,8 % wzrostu PKB - w 2016 roku jest 2,8%. 

czytaj więcej >

Skorzystaj z porad w sprawach społecznych i bytowych

Od 11 kwietnia w Biurze Poselskim Anny Wasilewskiej będziecie Państwo mieli możliwość korzystania z bezpłatnych porad dotyczących spraw społeczno-bytowych. Udzielanie pomocy będzie miało charakter interwencyjny. Polegać będzie na wsparciu i wskazaniu możliwych rozwiązań i dróg postępowania w trudnych sytuacjach.

czytaj więcej >

Bezpłatne porady prawne

Od 15 lutego mają Państwo możliwość korzystania z bezpłatnych porad prawnych, które świadczone są w biurze poselskim Anny Wasilewskiej w Olsztynie. 

czytaj więcej >

Pamiątka WAMA Film Festival

Choć od festiwalu WAMA Film Festival "upłynęło ciut wody w Łynie", takie pamiątki jak książka „Potop Redivivus” z osobistą dedykacją Jerzego Hoffmana, cały czas przypominają mi o wielkiej i ponadczasowej roli kultury na Warmii i Mazurach oraz dają kolejne siły do działania na rzecz naszego regionu Emotikon smile

czytaj więcej >

70 lat Zespółu Szkół Ekonomicznych w Olsztynie

Zespół Szkół Ekonomicznych w Olsztynie już od 70 lat wzbogaca ofertę kształcenia w naszym regionie, dając młodzieży możliwość świadomego wyboru przyszłej drogi zawodowej czy kariery naukowej. Popularny "Ekonomik" jest bardzo ważnym punktem na mapie edukacyjnej zarówno Olsztyna, jak i całego województwa. Bardzo cieszę się , że mogłam razem z całą jego społecznością uczestniczyć w obchodach jego jubileuszu.

czytaj więcej >

Jubileusz 45-lecia kształcenia zawodowego w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie

Dziś w Iławie w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku świętowaliśmy jubileusz 45-lecia kształcenia zawodowego. Z tej okazji słowa uznania pragnę skierować do wszystkich, którzy budowali dorobek i obecną pozycję tej placówki. Dodatkowym punktem obchodów było otwarcie przebudowanego kompleksu lekkoatletycznego i boiska wielofunkcyjnego. Gratuluję iławskiej "Budowlance" zarówno wspaniałego jubileuszu, jak i sportowego obiektu.

czytaj więcej >

 1 2 3 >  »