30 lat Instytutu Sztuk Pięknych UWM

Strona główna -> Aktualności -> 30 lat Instytutu Sztuk Pięknych UWM

30 lat Instytutu Sztuk Pięknych UWM

Już 30 lat Instytut Sztuk Pięknych funkcjonuje na edukacyjnej i kulturalnej mapie Olsztyna, stwarza artystom – i tym doświadczonym, i tym chcącym się uczyć – warunki do doświadczania i realizowania się na polu sztuki. Z serca gratuluję pięknego jubileuszu! Darzę ogromnym szacunkiem artystów, podziwiam ich pasję, zapał do zgłębiania technik ekspresji, trochę zazdroszczę wyobraźni i tej cechy charakteru, która decyduje o tym, że swoje wyobrażenia przenoszą w rzeczywistość. Kultura i sztuka to sól codzienności, bez nich życie mało ma smaku! Dlatego tak ważne jest, by istniało miejsce, gdzie doświadczeni artyści przekazują swoją wiedzę młodym. 

Instytut Sztuk Pięknych, funkcjonując w strukturach akademickich, najpierw Wyższej Szkoły Pedagogicznej, a od 1999 roku Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego, przeszedł wiele przeobrażeń, nieustannie wzmacniając swoim potencjałem rolę uczelni w kształtowaniu przyszłości naszego regionu i kraju. Jubileusz to okazja do podsumowań, a także refleksji na temat roli sztuki w życiu człowieka, jak i całych społeczeństw.

Życzę wszystkim osobom związanym z Instytutem Sztuk Pięknych, aby ze spotkań w przestrzeni tej instytucji wynikały coraz to nowe artystyczne przedsięwzięcia, a z realizacji ich płynęło poczucie sensu, dumy i satysfakcji. 

Fot. Ściwbor Ciepielewski, FB Wydziału Sztuki UWM